Makaleler

Eskişehir'de Kahve Nerede İçilir?

eskisehir-de-kahve-nerede-icilir.jpg

ESKİŞEHİR'DE KAHVE NEREDE İÇİLİR

Son yıllarda kahvecilerin gözde haline gelmesiyle rekabet oldukça arttı. Ama sizlere rakip tanımayan,  eşsiz lezzet ve seçenekle karşınıza çıkan bir marka sunuyoruz; Elma Cafe & Bistro. Klasik kahve çeşitleri ve dünya kahveleriyle geniş bir menüye sahip olan işletmenin tüm lezzetleri tatmaya değer.

Türk Kahveleri

Damla sakızının tadını kim sevmez ki? Peki ya dibek kahvesinin Osmanlı'dan günümüze kadar gelen Türk kahvesinin öğütülerek, özenle seçilen bitkilerin dibekte dövülerek karıştırılmasıyla elde edilen bir lezzettir Elma Cafe & Bistro'da sunulan ve favoriniz haline gelecek olan Kuvertür Türk kahvesini denemenizi son derece ısrarla tavsiye ediyorum.

Kuvertürün bir çikolata çeşidi olduğunu hepimiz biliriz. Adından da anlaşıldığı üzere bu bir çikolatalı kahve. Peki neden çikolatalı kahve demiyoruz? Çünkü kuvertür çikolatası, yüksek oranda kakao yağı ve yüksek oranda çikolata içeren çok yüksek kaliteli bir çikolatadır. Bu yüzden kuvertür Türk kahvesi sizin için oldukça kaliteli bir seçenek olacak.

Latincesi pistacia terebinthus denilen, Menengiç ağacından üretilen ve Türkiye’de Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ve İç Anadolu bölgelerinde doğal olarak yetişmektedir. Türk kahvesiyle de birleşince bir başka.

Toplamda 7 farklı Türk Kahvesi çeşidi olan mekanımızda sizi ağırlamaktan onur duyacağız. 40 yıl hatırı olan Türk Kahvelerimiz den tatmaya bekleriz.

Espressonun muhteşem evrimi

Esspresso denilince benim aklıma çok çeşitlilik geliyor. Bir de her damağa hitap etmediği. Fakat sert bir espressonun yerini ne tutar diyorsanız, tabii ki de espresso ile hazırlanan bir düzineden fazla karışım.

Elma Café & Bistro'da en çok tercih edilen karışım olan Café Lattenin yanı sıra white chocolate mocha, cappuccino, latte, macchiato, americano gibi lezzetlerin bir araya geldiği toplam 13 lezzet sunuluyor.

Büyük bardaklarda buz gibi bir kahve iyi gitmez miydi?

Daha önce hiç bir yerde görmediğiniz ve göremeyeceğiniz kalitede bir sunum gerçekleştiren Elma Café & Bistro soğuk kahveleriyle de lezzet kapılarını size açıyor. 7 farklı soğuk lezzetin gölgesinde arkadaşlarınla güzel zamanlar geçirebilirsin.

Dünyanın Farklı Tatlarının Kalite ve Lezzetle Buluştuğu Tek Mekan

6 farklı ülkenin lezzetleri Eskişehir'de toplandı. Kenya'dan, Brazilya'ya kadar uzanan farklı kültür ve coğrafyanın ayağınıza geldiği fırsatı kaçırmak istemezsiniz. Klasik demleme usulüyle hazırlanan dünya kahveleri arasında favorini seç.

3. Nesil kahve mi?

Aeropress, chemex, syphon, V60. Bu dört kahve de demleme usulüyle hazırlanırken ayrı ayrı yöntemlerle farklı lezzetleri bize suna biliyorlar. İsimleri filtre yöntemlerinden geliyor ve mükemmel lezzetleri fincanınıza karışıyor.

Al götür kahve

İsterseniz dilediğiniz kahveyi el yakmayan bardaklar ile elinize alıp yolda içebilirsiniz..